Az óvodai ellátás igénybevételével kapcsolatos elővigyázatossági szabályok

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a járványügyi készenlét idejére kiadott intézkedései alapján az óvodai ellátás igénybevételével kapcsolatos elővigyázatossági szabályok

• Az intézményt kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermekek és felnőttek látogathatják.

• Ha a gyermeken bármilyen betegségre, illetve koronavírus-fertőzésre utaló gyanús tünetet észlelünk, megtesszük a szükséges intézkedéseket. (elkülönítés, szülő értesítése, szükség esetén lázcsillapítás, stb.).

• A szülők számára az óvodába történő belépéskor ajánlott a kézmosás, illetve a kézfertőtlenítés az erre kijelölt helyen. Kérjük a szülőket, hogy a csoportszobába lépés előtt a gyermekük minden esetben alaposan mosson kezet! A csoportszobákba és gyermekmosdókba a szülők ne lépjenek be!

• A szülők csak a legszükségesebb ideig tartózkodhatnak az óvodában!

• Kérjük, hogy a gyermekeknek minden nap biztosítsanak kinti/benti ruházatot, és váltóruhát!

• Otthonról étel, ital, játék behozatala az óvodába szigorúan tilos!

Letölthető pdf dokumentum: ide kattintva elérhető