Online ovi program

Kedves Szülők!

Kollégáimmal arra gondoltunk, hogy ebben a mindenki számára új és nehéz helyzetben segíteni próbálunk a családoknak – a magunk módján.
Mindig hangsúlyozni szoktuk, hogy az óvodai nevelés a családi nevelés kiegészítője. Emiatt nem kell senkinek aggódnia, hogy az óvodai élet nélkülözésével, a gyermekek fejlődése nem valósul meg a maga természetes módján.
Tudjuk, hogy az otthoni munkavégzés mellett, az esetleg egy vagy több iskolás testvérrel való tanulás, a háztartás vezetése sok időt és energiát kíván. Az óvodás korúak természetesen nem értik ezt a kialakult helyzetet, nyugtalanok, unatkoznak, hiányoznak nekik az ovistársak, esetleg az óvónénik is 😉

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek életében maradjon meg, vagy alakuljon ki egy olyan rugalmas otthoni napirend, amihez tudnak ők is igazodni.

Amit Önök szülőként tehetnek:

• az együtt töltött időt kihasználják sok beszélgetésre
  • bevonják a gyerkőcöket koruknak és fejlettségüknek megfelelően a házimunkába
  • lehetőségeik szerint olyan megnyugtató légkört alakítanak ki, ahol biztonságban érzik magukat.

Ezáltal azok a készségek és képességek észrevétlenül fejlődnek bennük, melyek ebben a korban fontosak.
Azzal szeretnénk az otthoni időtöltést segíteni, hogy minden héten olyan játékos feladatokat osztunk meg korosztályonként, melyeket otthoni körülmények között is hasznosítani tudnak.

Nagyon fontos viszont kiemelnünk, hogy ezek tényleg csak ötletek, melyek közül lehet válogatni. Egyik gyerek sem fog lemaradni, fejlődése nem fog megállni attól, ha ebben az időszakban semmi mást nem csinál, csak JÁTSZIK!

Kívánjuk Önöknek, hogy ebben az átmeneti helyzetben is legyenek kitartóak, őrizzék meg a türelmüket, jókedvüket, szeretetüket!

A Mátyásföldi Fecskefészek Óvoda dolgozói nevében:
Schrott Ildikó